Зустріч з науковцями

Меню навігації

Одним з важливих питань сучасності є збереження навколишнього середовища, вирощування екологічно чистої сільськогосподарської продукції, підвищення родючості ґрунтів. Для колективу Колківського ВПУ особливо актуальним є підвищення родючості ґрунтів, як зробити піщані та підзолисті ґрунти навчального господарства придатними для ефективного землеробства. Про це йшла мова на зустрічі педагогів та учнів з науковцями Національної академії аграрних наук ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії О.Н.Соколовського».

Цікавою для всіх присутніх була розповідь Цапка Юрія, завідувача лабораторії родючості гігроморфних та кислих ґрунтів, доктора біологічних наук про вирощування енергетичної верби та міскантусу, які не вибагливі, біологічно безпечні та є хорошим паливом.

Науковець наголосив, що вирощувати енергетичні культури можна на наших неродючих ґрунтах і використовувати як біопаливо, яке сприяє зменшенню викидів шкідливих газів, поглинає вуглекислий газ і продукує кисень.

З особливим інтересом учні сприйняли виступ молодого науковця з Сирії Мешреф Радван Бахаа, який розповів, що ґрунти училища такі ж, як в Сирії і надав рекомендації про те, як їх можна зробити родючими.

М.Г.Станіславчук, викладач агротехнології, ознайомила з роботою з впровадження органічного землеробства, яка проводиться на полях і в теплицях училища.

16.05.2018р.


Про нас

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині. Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Більше»

Контакти

Колківське вище професійне училище
Волинська область, Маневицький район, смт. Колки
вул. Грушевського 43

Тел/факс (03376) 3-26-92

e-mail vpukolky@gmail.com