ЗВІТ ДИРЕКТОРА КОЛКІВСЬКОГО ВПУ Л.Г.ПАНАСЮК за 2016-2017н.р.

Меню навігації

Шановні колеги!
Сьогодні ми зібралися, щоб перед початком нового навчального року підвести підсумки за минулий 2016-2017 навчальний рік, проаналізувати роботу колективу, дати оцінку діяльності директора за даний період.
Керуючись Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом і представниками громадськості, на звіт запрошені:
- Людмила Василівна Полякова, інспектор управління освіти і науки волинської ОДА;
- Микола Євгенович Музичук, директор Ківерцівського центру зайнятості;
- Курдельчук Лариса Володимирівна, голова піклувальної ради.
Діяльність директора визначається переліком повноважень, які передбачені Положенням про ПТНЗ, статутом Колківського ВПУ, контрактом з МОН України, колективним договором та завданнями, які випливають з рішень центральних і місцевих органів влади, що стосуються питань освіти і ПТО зокрема, управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, НМЦ ПТО тощо.
Упродовж звітного періоду діяльність колективу здійснювалась відповідно до плану роботи училища на 2016-2017н.р. та була спрямована на забезпечення ефективної діяльності навчального закладу.
Колківське ВПУ здійснює підготовку та перепідготовку робітничих кадрів у складі директора, 3-х заступників, 2-х старших майстрів, методиста, 19 викладачів та 21-го майстра виробничого навчання, 2-х вихователів. Якісний педагогічний склад налічує 62 педагогічні працівники. З них:

 • 8 – відмінники освіти;
 • 2 – нагороджені нагрудним знаком «А.С.Макаренко»;
 • 4 – викладачі-методисти;
 • 7 – старший викладач;
 • 20 – кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії»;
 • 2 – кваліфікаційна категорія «спеціаліст І категорії»;
 • 8 –кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії»;
 • 5 – кваліфікаційна категорія «майстер ІІ категорії».

До складу трудового колективу входять 61  непедагогічнийпрацівник. Їх очолюють завгосп, зав навчальним господарством, зав гуртожитком.
Контингент у 2016-2017н.р. становив 435 учні. План державного набору було виконано на 93%, в кількості 192 учнів. Фактичний набір учнів відповідає ліцензованому обсягу за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів, кухар, кухар-кондитер.
Упродовж минулого навчального року колектив училища працював над зміцненнямнавчально-матеріальної бази. Створюєтьсякабінет БР.Зроблено поточні ремонти навчальних кабінетів, корпусів, гуртожитку, їдальні, ГПК.Постійно проводились ремонтні роботи з відновлення і модернізації транспортних засобів і сільськогосподарської техніки.
Робота педагогічного колективу була спрямована на підвищення теоретичної та практичної підготовки учнів. Так, із загальноосвітньої підготовки учні виявили такий рівень знань: середній рівень знань – 36 %, достатній рівень знань – 64%.  З професійно-практичної підготовки з професії кухар-кондитер:початковий  середній рівень знань – 6 %, достатній рівень знань – 60%, високий рівень знань – 34 %;з професії тракторист-машиніст:  середній рівень знань – 6 %, достатній рівень знань – 66%, високий рівень знань – 28 %.
Результатом роботи педагогів є досягнення учнів в конкурсах з теоретичної та практичної підготовки, а також художньої та технічної творчості. Це ІІ місце в обласній олімпіаді з професії кондитер,на високому рівні була оцінена діяльність євроклубу.
На підвищення професійної компетентності учнів значний вплив має місце проходження виробничої практики. Розпочалася співпраця з новими сільськогосподарськими підприємствами – це потужні агрохолдінги «Агро-Захід МХП» - Львівська обл., ТзОВ«Атлант-Проф» Тернопільська обл., ПП «ОликаАгро-інвест». Продовжилась співпраця з такими потужними господарствами як СПП Рать Луцького району, СВКім.ВатутінаРожищенського району, СТПП «Дружба», СВК «Полісся» Ківерцівського району, СВК «Зоря», ТзОВ «Баффало» Маневицького району, підприємствами ресторанного господарства Івано-Франківської та Волинської областей.
Викладачі й майстри виробничого навчання займалися методичною роботою, підвищували свій фаховий рівень через самоосвіту, курси, стажування на виробництві, методкомісії, участь у різних конкурсах. Це сприяло професійному зростанню педагогів і успішному особистісному розвитку кожного.У цьому році атестовано на підвищення розряду та категорії – 10 осіб.
За участь у конкурсах обласного та всеукраїнського рівня маємо такі результати:

 • кабінет ПДР (завідувач І.М.Лавришик) – І місце;
 •  ІІ місце майстер-року (С.М.Боцяновський);
 • «Творчі сходинки педагогів Волині» – ІІІ місце;
 • «Класний керівник року» М.В.Товкач– Імісце;
 • І місце в конкурсі на краще національно-патртіотичне виховання (Г.В.Садюк, Н.Г.Гичко);
 • конкурс з охорони праці – ІІ місце (Т.В.Зінчук).

Участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» –диплом лауреата.
Викладачі І.М.Закидальська, Г.В.Садюк, Л.Г.Панасюк,Н.Г.Гичко, Г.К.Садовська брали участь у Всеукраїнських наукових конференціях. Їхні статті надруковані у збірниках всеукраїнських видань.
Інформаційно-методичний супровід загальноосвітньої і професійної підготовки кваліфікованих робітників покращує умови оновлення змісту освіти. На базі училища проходили засідання обласних секцій заступників з НВЧ, НВР.Працювала обласна школа педагогічного досвіду викладача І.М.Закидальської.На базі училища відбувалися семінари для голів районних державних адміністрацій, роботодавців. Відбувся круглий стіл на тему «Новітні підходи до професійної підготовки робітничих кадрів для агропромислового комплексу», який очолювали: начальник управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА  Л.В.Плахотна, а також директор Волинського департаменту агропромислового розвиткуЮ.М.Горбенко і директор обласного центру зайнятості,  де брали участь директори ПТНЗ агропромислового напрямку, директори районних центрів зайнятості та роботодавці. Нещодавно училище відвідав губернатор області В.П.Гунчик та ознайомився з нашими досягненнями і проблемами.
Працівники училища брали участь в обласному фестивалі кулінарного мистецтва «Бурштинова осінь» (І місце), у святі працівників сільського господарства, де були нагороджені почесною грамотою ОДА. Традиційно брали участь у святі профтехосвіти, де гідно презентували наш навчальний заклад.
Для сприяння обміну досвідом і підвищенню іміджу навчального закладуздійснювались екскурсії в навчальні заклади Рівненської, Вінницької, Тернопільської та Львівської областей.
Проводили профорієнтаційну роботу в школах Маневицького, Ківерцівського, Рожищенського, Ковельського, К.Каширського районів Волинської області та Рівненської області.
Педагоги приділяли належну увагу науково-дослідницькій роботі. Проводилися семінари з науковцями Поліської дослідної станції, експериментальна діяльність в тепличному господарстві.Були закладені досліди спільно з науковцями Харківського аграрного університету.
Започаткована співпраця з Інститутом ПТО НАПН України, у результаті якоїна базі нашого Центру професійної кар’єри буде виконуватися науково-експериментальна робота всеукраїнського рівня з теми «Організаційно-педагогічні умови створення і функціонування Центру професійної кар’єри учнівської молоді».
У засобах масової інформації та на сайті училища постійно висвітлюються всі напрямки діяльності педагогічного і учнівського колективів училища.
Основними напрямками виховної роботи були: правове виховання,національно-патріотичне, формування основ здорового способу життя, морально-етичне, естетичне, екологічне та трудове виховання.
Дієвою формою залучення учнів до участі у громадському житті училища, селища, області є учнівське самоврядування, яке пропагувало волонтерську діяльність серед учнів та залучалоїх до патріотичних заходів, яких упродовж року було дуже багато. Насамперед: збір коштів на потреби армії, виготовлення продуктів харчування, устілок, маскувальних сіток. Уся ця робота мала великий виховний вплив на формування національної свідомості, громадянської зрілості та активної життєвої позиції учнів.
Серед заходів, які сприяли вихованню національної свідомості та патріотизму особливо яскравими були конкурс патріотичної пісні і строю, всеукраїнська гра «Звитяга», флешмоб «Училище у вишиванці» та інші.
Морально-правовому вихованню учнів  сприяла  тісна співпраця педагогів з працівниками правоохоронних органів.
На належному рівні в училищі проводилась гурткова робота.  Результатомцієї роботи є здобуття призових місць в обласних конкурсах:
І місце – конкурс «ПосміхнімосьщироВишні» в номінації «Вишневіусмішки»;
І місце – конкурс читцівпоезіїЛесіУкраїнки;
І місце – конкурс  «Знаю, горджуся, шаную!»;
І місце– конкурсфотоописів на тему «Сімейнідинастії. Захисникивітчизни в моїйродині»;
ІІ місце – конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Святвечір».
Проводились екскурсії у м.Вараш та карпатським краєм.
Плідною була робота батьківських комітетів навчальних груп та піклувальної ради.
Великою увагою та опікою були оточені учні-сироти, яким були створювались  належні умови проживання, організованетрьохразове харчування.
Пріоритетним залишається збереження життя та здоров’я учнівського та трудового колективу. Для цього створені безпечні умови праці, що попереджує травматизм.
Важливою ланкою професійно-практичної підготовки учнів є навчальне господарство. У порівнянні з 2015-2016н.р. значно зросли усі показники.
Зібрано зерна  62 т. Всього було посіяно зернових на зерно 55 га, в тому числі пшениці – 28,5 га, жита – 12,5 га, вівса – 14 га. Збільшили посіви пшениці і вівса на 13 га. Посаджено картоплі – 1,5 га, овочів – 0,5 га. Посаджено1000 кущів смородини, 3000 малини. Посіяно 3,5 га гречки, 10 га сої, 1,5 га коріандру.
У порівняні з минулим роком збільшились грошові надходження від тваринництва (58,5 тис.грн.) та рослинництва (87 тис.грн.).
Збільшено продаж поросят і овець. Виготовлено та встановлено 10 вуликів.
Училище займається підготовкою документів для оформлення права власності на об’єкти нерухомості та земельні ділянки, які перебувають у користуванні навчального закладу.
Аналіз фінансової діяльності за 2016-2017 н.р. (Додаток 1).
Протягом звітного періоду стабільними були надходженнявід районних служб зайнятості. На їхнє замовлення було здійснено підготовку та перепідготовку незайнятого населення в кількості 207 осіб:  кочегарів – 151, плодоовочівників – 56; за кошти фізичних осіб – 130. З них тракторист-машиніст с/г виробництва – 29, водій автотранспортних засобів – 71, машиніст-кочегар котельні – 30 осіб.
Для удосконалення співпраці з центрами зайнятостіі працевлаштування молоді у нашому навчальному закладі працює Центр професійної кар’єри, де проводяться консультації, семінари, ярмарки вакансій, економічні екскурсії.
У цьому навчальному році покладено початок міжнародної співпраці з Олуствереською школою обслуговування та сільської економіки Естонії. Відбувся обмін делегаціямив рамках  проекту «Обмін естонським досвідом для підтримки розвитку професійної освіти і навчання в Україні – Західно-Українському регіоні».
Упродовж навчальних поїздок колеги відвідали кілька естонських навчальних закладів, які впроваджують нові сучасні методи підготовки фахівців з різноманітних  професій, ознайомилися з досвідом Естонії у реформуванні системи ПТО, з розробки  навчальних програм та роботи з викладачами та директорами професійно-технічних навчальних закладів з розвитку навчальних закладів, співпраці із соціальними партнерами,  реалізації державної Стратегії навчання впродовж життя. Цікаві дискусії, зустрічі з працівниками Міністерства освіти і науки Естонії, роботодавцями, педагогами шкіл, відвідування уроків, інших заходів, вивчення питань управління навчальними закладами, участь у проектах – це далеко не повний перелік заходів і  питань, які вивчалися під час поїздок.
На початку навчального року наш навчальний заклад буде приймати делегацію колег з Естонії.
Узагальнюючи вищесказане,наголошую, що в своїй роботі я орієнтую колектив на досягнення максимальних результатів і показників діяльності навчального закладу.
Колектив працює злагоджено, дружно. Тож усі подальші завдання ми зможемо реалізувати тільки спільними зусиллями, пам’ятаючи, що ми тут заради учнів!
Враховуючи реформування ПТО області пріоритетними завданнями подальшого розвитку нашого ПТНЗ на 2017-2018н.р. є:

 • підвищення професійної компетентності педагогічних працівників;
 • удосконалення роботи з підготовки кваліфікованих робітників згідно вимог регіонального ринку праці;
 • впровадження в навчальний процес інноваційних технологій навчання та виробництва;
 • активізація співпраці з соціальними партнерами, роботодавцями;
 • модернізація навчально-матеріальної бази.

Наше основне завдання – підготовка конкурентоспроможного, мобільного, затребуваного на ринку праці робітника. А ще – відповідальної особистості, патріота нашої держави і просто професійно-освіченої молодої людини з високими моральними цінностями і небайдужим серцем.
Вдячна за співпрацю всім педагогічним і непедагогічним працівникам, та найбільше – небайдужим за розуміння, підтримку, ініціативу. Обіцяю, що легко не буде.  Налаштовуйтесь на подолання труднощів, тільки разомми зможемо зберегти і розвинути наш навчальний заклад в часи оптимізації і реформування ПТНЗ України.
Дякую за увагу.

29.06.2017


Про нас

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині. Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Більше»

Контакти

Колківське вище професійне училище
Волинська область, Маневицький район, смт. Колки
вул. Грушевського 43

Тел/факс (03376) 3-26-92

e-mail vpukolky@gmail.com