Навчальний візит педагогів Колківського ВПУ в Естонію

Меню навігації

29.05-06.06.2017 року в рамках проекту «Досвід Естонії для підтримки реформ професійної освіти  в Україні. Волинська область» відбувся навчальний візит в Естонію педпрацівників ПТНЗ Волині на чолі з директором НМЦ ПТО Зоєю Парфенюк. Впродовж поїздки майстри виробничого навчання та викладачі із ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ», Торчинського, Старовижівського, Любомльського професійних ліцеїв, Луцького центру ПТО, Колківського ВПУ відвідали 2-денний семінар, організований SA Innove «Зв'язок програм навчання із змінами в суспільстві і на ринку праці», який дав узагальнюючу уяву про нову систему навчальних програм, ключові компетентності неперервного навчання, оцінювання за результатами навчання, планування цілей та результатів навчання та ін.

Продовжили своє навчання педпрацівники у школах-партнерах – Валгамааському, Іда-Вірумааському центрах професійної освіти, Олустверсьській школі обслуговування і сільського господарства, Талліннському механічному училищі, Талліннській школі обслуговування, де знайомились із навчальними закладами, їх базою, реалізацією модулів у навчальному процесі, відвідували уроки, підприємства, місця практики, вивчали навчальні плани, шкільні програми навчання, організацію навчального процесу як для учнів, так і для дорослого населення.

Цікаво в естонських закладах проходять державні екзамени. Наприклад, для отримання сертифіката з професії учні при незалежній комісії з роботодавців пишуть теорію, виконують практичні завдання, заповнюють оціночні листки. Це може тривати декілька днів у залежності від професії. Якщо такий екзамен не здають, то є можливість отримати диплом на шкільному екзамені.

Усі викладачі, які працюють у закладах, виконують роль і майстра виробничого навчання, проходять сертифікацію з професії кожних 5 років.   

Крім навчання для делегації був організований незабутній відпочинок. Волинські педагоги мали можливість ознайомитись із культурою естонського народу, відвідати ряд музеїв, майстер-класів, що склало неабияке позитивне враження про Естонію і її гостинний народ.

Наступним етапом для профтехосвітян Волині буде створення програм з окремих професій, заснованих на модульній основі за методологією, перейнятою у естонських партнерів. Навчання за експериментальними програмами  в профтехзакладах області розпочнеться уже з цього навчального року.

На завершення усі отримали сертифікати за результатами навчання.

13.06.2017


Про нас

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині. Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Більше»

Контакти

Колківське вище професійне училище
Волинська область, Маневицький район, смт. Колки
вул. Грушевського 43

Тел/факс (03376) 3-26-92

e-mail vpukolky@gmail.com