Карпати-2017

Меню навігації

Три дні 45 учні Колківського ВПУ мали змогу подорожувати карпатським краєм.

Дорога пролягала через Львівську та Івано-Франківську області. Першого дня учні училища побували  на Скелях Довбуша в м.Яремче. Пройшли стежками Довбуша. Почули розповіді про ватажка опришків. Великі враження дістали від прогулянки до звіринця.

«Стежка Довбуша» — нетривалий маршрут лісистими гірськими схилами, прекрасний варіант для розваги на першу половину дня, або й на день, якщо захочете поблукати далі від основного маршруту. Вона бере свій початок у заповідному урочищі Дрібка, підіймається вгору до скельних масивів та спускається вниз, утворюючи кільце. Протяжність стежки — 4 км. Тривалість переходу — від 2 годин.

Ранок наступного дня передбачав ще одну незабутню та важливу подію – підйом на найвищу точку України. Відправною точкою для нас стала спортивна база «Заросляк». Говерла випробувала учнів на стійкість та витривалість. Погода не заважала підкорити цю величну вершину, але коли піднялися на Говерляну, знявся сильний вітер. Ми йшли по вузьких звивистих стежках під пекучим сонцем, по коріннях дерев у затінку та по великих каміннях до Говерляни. Протягом часу підняття не вистачало сил на розмови, а запаси води швидко вичерпувалися. Кожен вдячний гіду  за те, що підбадьорював нас цілу дорогу.

Для когось Говерла залишилась непідкореною, проте варто знову набратися ентузіазму та наснаги, бо всі зусилля, витрачені на підйом, того варті. Коли позаду 3,7 кілометри крутого шляху та три години виснажливої ходьби, коли ти усвідомлюєш, що стоїш на найвищій вершині всієї України, то вважаєш себе справжнім переможцем. З Говерли відкривається вид на найвищий в Українських Карпатах гірський масив Чорногора, гори Петрос, Мунчел, Какараза та інші. Наш гід розповів про хрест, встановлений на Говерлі, про саму гору та різні історії, пов’язані із підкоренням вершини. Налюбувавшись пейзажем, учні спустилися вниз, але новою стежкою, яка йшла уздовж річки Прут, милувалися водоспадом. Враження, отримані від походу, перевершили очікування, і наш подорожуючий колектив залишився задоволеним.

На третій день ми подорожували по Верховині та помилувалися краєвидами Карпатських гір.

Дякуємо за організацією подорожі та супровід директору училища Л.Г.Панасюк та вихователям О.П.Панасюку, Н.І.Книшевській, М.В.Товкачу, Б.Р.Паньківу.

Ми з нетерпінням чекатимемо наступних зустрічей із Карпатами.

13.06.2017


Про нас

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині. Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Більше»

Контакти

Колківське вище професійне училище
Волинська область, Маневицький район, смт. Колки
вул. Грушевського 43

Тел/факс (03376) 3-26-92

e-mail vpukolky@gmail.com