Офіційний веб-сайт Колківського вищого професійного училища

Меню навігації

Подорожуємо Карпатським краєм

Три дні 42 учні Колківського ВПУ мали змогу подорожувати рідним краєм.

Дорога пролягала через Львівську та Івано-Франківську області. Першого дня учні училища побували у славнозвісному м.Рогатин, де ознайомилися з пам’ятками архітектури. Кам'яна Церква Різдва Пресвятої Богородиці вразила віражами. Дерев'яна церква Святого Духа (1644-45), яка є перлиною українського мистецтва XVII ст., зачарувала іконостасом, створеним на кошти Рогатинського братства ще в 1650 року.

Учні відвідали музей народної архітектури та побуту Прикарпаття, заснований 1981 року. Він міститься на території давнього городища. Скансен займає площу 6,9 га, на якій відтворено «мікросела» чотирьох етнографічних районів Івано-Франківщини: Покуття, Гуцульщини, Бойківщини та Опілля. Цікаво було дізнатися, що 1994 року музей увійшов до Національного заповідника «Давній Галич».

Побували і на Скелях Довбуша в м.Яремче. Пройшли стежками Довбуша. Почули розповіді про ватажка опришків. Великі враження дістали від прогулянки.

«Стежка Довбуша» — нетривалий маршрут лісистими гірськими схилами, прекрасний варіант для розваги на першу половину дня, або й на день, якщо захочете поблукати далі від основного маршруту. Вона бере свій початок у заповідному урочищі Дрібка, підіймається вгору до скельних масивів та спускається вниз, утворюючи кільце. Протяжність стежки — 4 км. Тривалість переходу — від 2 годин.

Ранок наступного дня передбачав ще одну незабутню та важливу подію – підйом на найвищу точку України. Відправною точкою для нас стала спортивна база «Заросляк». Говерла випробувала учнів на стійкість та витривалість. Погода не заважала підкорити цю величну вершину, але коли піднялися на Говерляну, знявся сильний вітер. Ми йшли по вузьких

звивистих стежках під пекучим сонцем, по коріннях дерев у затінку та по великих каміннях до Говерляни. Протягом часу підняття не вистачало сил на розмови, а запаси води швидко вичерпувалися. Кожен вдячний гіду Любомиру за те, що підбадьорював нас цілу дорогу.

Для когось Говерла залишилась непідкореною, проте варто знову набратися ентузіазму та наснаги, бо всі зусилля, витрачені на підйом, того варті. Коли позаду 3,7 кілометри крутого шляху та три години виснажливої ходьби, коли ти усвідомлюєш, що стоїш на найвищій вершині всієї України, то вважаєш себе справжнім переможцем. З Говерли відкривається вид на найвищий в Українських Карпатах гірський масив Чорногора, гори Петрос, Мунчел, Какараза та інші. Наш гід розповів про хрест, встановлений на Говерлі, про саму гору та різні історії, пов’язані із підкоренням вершини. Налюбувавшись пейзажем, учні спустилися вниз, але новою стежкою, яка йшла уздовж річки Прут, милувалися водоспадом. Враження, отримані від походу, перевершили очікування, і наш подорожуючий колектив залишився задоволеним.

На третій день ми поїхали в Буковель покататись на канатній дорозі та помилуватися краєвидами Карпатських гір. Подорож завершилась в м.Коломиї, де ми відвідали музей Писанки.

Дякуємо за організацією подорожі та супровід класному керівнику групи№7 Закидальській Ірині Михайлівні, заступнику директора з НВР Гичко Наталії Григорівні та вихователям О.П.Панасюку, Т.В.Зінчук, Н.М.Писарській.

Ми з нетерпінням чекатимемо наступних зустрічей із Карпатами.

18.06-21.06.2016р


Про нас

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині. Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Більше»

Контакти

Колківське вище професійне училище
Волинська область, Маневицький район, смт. Колки
вул. Грушевського 43

Тел/факс (03376) 3-26-92

e-mail vpukolky@gmail.com