Офіційний веб-сайт Колківського вищого професійного училища

Меню навігації

Виховна година на тему «Не все те добре, що росте і зелене, або Обережно: Борщівник Сосновського!»

26.10.2016р. в актовому залі училища відбулася загальноучилищна виховна година на тему «Не все те добре, що росте і зелене, або Обережно: Борщівник Сосновського!», яку підготувала та провела медсестра Є.О.Метешко.

У своїй розповіді Євгенія Олександрівна повідомила, що борщівник Сосновського представляє небезпеку для людини, тому слід пам’ятати, як він виглядає, і триматися подалі від нього.

Борщівник Сосновського — трав’яниста рослина з квітками (величезні білі парасолькидо 70 см в діаметрі), що  досягає триметрової висоти.

Росте борщівник Сосновського найчастіше уздовж доріг і в полях. Поодинокі рослини зустрічаються досить рідко, зазвичай борщівник  утворює великі скупчення.

І все-таки, навіть якщо Ви вважаєте, що ця рослина нешкідлива, то хоча б не намагайтеся підходити до неї близько. Ціна помилки дуже висока, і ось чому.

Сік борщівника Сосновського містить речовини фуранокумаріни. Потрапивши на шкіру, вони викликають опіки — ось, чим небезпечний борщівник.

Найбільше цих речовин виділяється під час цвітіння, що припадає на липень і серпень. Досить просто доторкнутися до рослини, щоб отримати сильний опік. Його причина в тому, що при контакті з шкірою фуранокумаріни підвищують її чутливість до УФ-випромінювання. Тому людина отримує опік не від дії власне самого соку, а від дії сонячного світла. 

Особливо небезпечний (навіть смертельно!) борщівник для дітей і людей, для яких ефірні олії є алергеном. У останніх розпухає гортань, від чого вони задихаються.

Основним засобом захисту від опіків борщівника є обережність. Не торкайтеся до рослини, і опіки Вам не загрожують.

Якщо Ви все ж, незважаючи на застереження, доторкнулися до борщівника, відразу ж після контакту потрібно закрити уражені частини шкіри від сонця на 2 доби, а також ретельно промити їх водою. Якщо серед цих частин є рот, очі або ніс, негайно зверніться до лікаря!

Пам’ятайте, що борщівник Сосновського — небезпечна отруйна рослина, і будьте обережні.

26.10.2016


Про нас

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині. Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Більше»

Контакти

Колківське вище професійне училище
Волинська область, Маневицький район, смт. Колки
вул. Грушевського 43

Тел/факс (03376) 3-26-92

e-mail vpukolky@gmail.com