Історія

Колківське ВПУ - один з найстаріших професійно-технічних навчальних закладів, з яким пов'язана історія становлення і розвитку професійно-технічної освіти Волині.

Воно було відкрите 13 лютого 1963 року. Біля витоків училища стояли педагоги-ентузіасти М. М. Сагайдак (перший директор), С.О. Гонтар, М.П. Жаб'юк, П.Я. Гудик, В.А. Григораш, В.М. Гапончук , Р.О. Рудь, Г.П. Шаповал, Я. І. Дудинський.

Знаменним для педагогічного колективу був 1976 рік: училище було переведене в розряд середнього сільського профтехучилища. Поряд з технічною освітою була введена загальноосвітня підготовка.

80-90 роки – роки злету училища. Було обладнано 12 кабінетів загальноосвітніх, 10 кабінетів і 7 лабораторій фахових предметів. Навчальний полігон, автодром стали найкращими в області і в Україні. У 1979 році присуджено І місце серед сільських професійно-технічних навчальних закладів України. У 1980 році училище занесене на Республіканську дошку пошани. У 1984 році досвід роботи педагогічної ради впроваджували усі професійно-технічні заклади Радянського Союзу.

На базі училища з 1979 по 1981 рр. проводились Всеукраїнські змагання з професії тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

З 1986 року в училищі стала працювати Республіканська школа передового педагогічного досвіду викладача фахових предметів Р.О. Рудя.

У 1988 році училище зайняло ІІІ місце в Радянському Союзі за організацію збереження техніки.

З 1990 році заклад почав готувати спеціалістів з професій кухар-кондитер та кравець.

Наказом Міністерства освіти України №78 від 24 липня 1992 року Колківське СПТУ-24 було реорганізовано у вище професійне училище.

З 2004 року на базі Колківського ВПУ діє регіональний навчально-практичний центр з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців агропромислового виробництва.